Narożnik w salonie

Lubimy ładnie mieszkać. Dom jest naszym azylem. Miejscem, w którym chętnie się spotykamy z bliskimi i przyjaciółmi jest salon. Warto wrócić do naszych biesiadnych przyzwyczajeń, odreagować czas pandemii. Jak urządzić salon, jeśli chcemy zachować trochę przestrzeni i wygodnie zorganizować kąt do pogaduszek przy stole?

Dobrym rozwiązaniem są duże narożniki w kształcie litery U. Ich najważniejsza cecha to ustawność, możliwość zagospodarowania kąta w taki sposób, że siedząc mamy zapewniony klimat intymności. Narożnik nadaje wnętrzu charakter, automatycznie kojarzy się z ciepłą kawą lub herbatą, możliwością wygodnego wciśnięcia się w jego kąt z ulubioną książką w ręku. Elementem dekoracyjnym salonowego narożnika niewątpliwie są wygodne poduszki – jaśki, którymi możemy się obłożyć oglądając ulubiony serial lub słuchając popularnych podkastów. Dobór dodatków potrafi zdziałać cuda.

Narożnik w kuchni

Tanie narożniki w kształcie litery U były popularne w latach 90- tych ubiegłego stulecia również w kuchni, jeśli lubimy klimaty sentymentalne, a kuchnia jest na tyle duża, że zmieści się w niej narożnik – czemu nie? Można zorganizować takie miejsce, przy którym wspólnie z dziećmi pichcimy ulubione potrawy – na przykład pieczemy pizzę lub ulubione ciasteczka owsiane. Warto przemyśleć wszelkie detale takie jak: wygodne siedzisko, odpowiedni dobór i ustawienie stołu. Świetnie, jeśli w kuchni mamy miejsce na zorganizowanie strefy zieleni – ze świeżą bazylią, pietruszką, szczypiorkiem i jeszcze kilkoma innymi zielonymi przyprawami. Warto wyposażyć się w sprzęt, który umożliwi sporządzanie pysznych, zdrowych koktajli lub stworzyć możliwość rytuału parzenia kawy. Rzecz w tym, żeby narożnik spełniał swoją funkcję, gromadził domowników w jednym miejscu. Pamiętajmy o tym, że dom to nie tylko ściany i tak naprawdę wszyscy powinni się starać, by domowa atmosfera była taka, że lubimy wspólnie ze sobą przebywać i nie zamieniamy domu w planetę singli. Narożnik w kształcie U – sprawdź ceny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here