Elewacja budynku mieszkalnego ma ogromne znaczenie i to nie tylko wtedy, kiedy pod uwagę bierzemy aspekty reprezentacyjne i estetyczne całej nieruchomości. Część zewnętrzna domu ma być również praktyczna, łatwa w utrzymaniu czystości i należytego stanu, jak również korzystnie wpływać na parametry ocieplenia nieruchomości. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacja o deskach elewacyjnych, które spełniają wszystkie te funkcje. Sprawdź, dlatego warto w nie inwestować. 

Drewno jako elewacja budynku 

Coraz więcej inwestorów decyduje się na drewniane deski elewacyjne i nie wynika to wcale jedynie z obowiązujących trendów w zakresie aranżacji strefy zewnętrznej obiektu mieszkalnego. Okazuje się, że deski elewacyjne wykazują mnóstwo zalet, dzięki którym korzystanie z nieruchomości odbywa się przy zachowaniu optymalnego komfortu. 

Deski, które montuje się jako elewację budynku, są przede wszystkim trwałe i odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne. Tak naprawdę żaden inny materiał nie charakteryzuje się aż takich wachlarzem walorów. To również materiał ekologiczny i na ten czynnik coraz więcej osób zwraca uwagę. 

Dobrze zaimpregnowane deski elewacyjne są łatwe w utrzymaniu czystości, bez problemu można je myć, również myjką ciśnieniową. Nie tracą koloru, nie wypaczają się, nie pękają. Wpływu nie ma na nie śnieg ani deszcz, wysokie bądź niskie temperatury. Jeśli tylko będą dobrze zabezpieczone, destrukcyjne czynniki nie będą miały na nie zupełnie wpływu. 

Elewacja domu a styl aranżacji 

Zewnętrzna strefa domowa ma być reprezentacyjna i estetyczna, a deski elewacyjne odpowiadają współczesnym trendom. Co więcej, są na tyle uniwersalne, że doskonale sprawdzają się w przypadku nieruchomości stworzonym w dosłownie każdym stylu. Taka elewacja może zakładać wykorzystanie desek drewnianych na całości albo jedynie jako element dekoracyjny. 

Deski elewacyjne świetnie pasują do stylu retro, ale również nowoczesnego czy loftowego. Świetnie sprawdzają się jako urozmaicenie elewacji domu w stylu klasycznym. Tego rodzaju materiał można wybierać spośród desek w różnych kolorach i o różnych wzorach. 

Deski elewacyjne – z jakiego drewna wybrać?

Aby deski elewacyjne z naturalnego drewna mogły służyć przez wiele lat, należy wybierać te odpowiednio zaimpregnowane oraz regularnie o nie dbać. Znaczenie ma również sam gatunek drewna, a jakiego została wykonana taka elewacja domu. Sprawdzą się deski świerkowe czy z modrzewia syberyjskiego. Świetnym wyborem będą deski z termo jesionu, doskonałą jakość wykazują również deski z drewna egzotycznego typu Meranti czy Okume. 

Jedno jest pewne, na takiej inwestycji nie można oszczędzać i chociaż elewacja tego rodzaju jest nieco droższa, aniżeli zwykły tynk i farba, to jednak zalety są na tyle duże, że tego rodzaju rozwiązanie sprawdza się idealnie. Co istotne, warto wybierać deski elewacyjne do łatwego montażu, dzięki czemu tego typu pracę udaje się wykonać nawet samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here