Drewniany domek – marzenie każdego dziecka

0
3368

W obecnych czasach szczególnie cenne stały się nasze ogrody. Ogród doceniany jest przede wszystkim przez osoby posiadające dzieci. Konieczność pozostania w domu bez możliwości wyjścia do przedszkola, szkoły czy plac zabaw jest dla wielu dzieci pewnym rodzajem traumy. Naturą dziecka jest bowiem bycie w ruchu. Troskliwi rodzice chcą, by ich dziecko dobrze się rozwijało i miało czas na swobodną zabawę. Dlatego coraz częściej w ogrodach gospodaruje się miejsce na drewniany domek dla dziecka do zabawy.

Konstrukcja drewnianego domku dla dzieci

Drewno jest materiałem, który daje dużo możliwości w zakresie budowy domków dla dzieci. Warto przeglądnąć ofertę, jaką zamieszcza na swojej stronie internetowej producent domków drewnianych. Mnogość projektów takiego domku przyprawia o zawrót głowy. Wybór jest naprawdę ogromny. Spokojnie można wybrać domek, który spełni oczekiwania zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Co ważne domki produkowane są z naturalnych i pieczołowicie dobranych materiałów. Gwarantują zarówno bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Wykorzystane do ich produkcji drewno (głównie sosna) zostało zabezpieczone przed owadami atakującymi drewno oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W sprzedaży są zarówno domki otwarte o konstrukcji wieży, jak również domki zamykane. Dla przykładu domek zamknięty składa się z podłogi, dachu, ścian, drzwi oraz okien. Przy czym w zależności od projektu, różna może być powierzchnia domku oraz ilość i rozmieszczenie okien i drzwi. Niektóre domki posiadają również ganek wraz z barierką.

Różne możliwości montażu domku

Zasadniczą różnicą pomiędzy oferowanymi domkami jest również sposób ich montażu. Domki mogą być z założenia montowane na powierzchni ziemi lub na stelażu. Konstrukcja niektórych domków z góry zakłada konieczność wchodzenia do niego po drabince. Dla dziecka jest to ogromna atrakcja.

Domki, które są montowane na gruncie, są dedykowane mniejszym dzieciom (od 1 roku życia), natomiast te podwyższone dla dzieci starszych (od 3 roku życia). Jednakże warto wiedzieć, że jeśli zakupimy domek instalowany na ziemi, to w dowolnej chwili, kiedy dziecko dorośnie, możemy dokupić odpowiednią platformę.

Wyposażenie dodatkowe drewnianego domku dla dzieci

Mimo że sam domek jest dla dziecka niezwykłą atrakcją, to producenci dają możliwość dokupienia wielu akcesoriów wspomagających zabawę. Firma 4iQ Group oferuje ponadto usługę konfiguracji domku i dodatkowych elementów jego wystroju do indywidualnych potrzeb dziecka i rodziców. Firma doradza także w kwestii możliwości pomalowania domku na ulubiony kolor dziecka.

W opcji dodatkowego wyposażenia są:

  • ślizgi, zjeżdżalnie,
  • huśtawki (drewniane, plastikowe, typu bocianie gniazdo),
  • piaskownice,
  • skrzynki na listy,
  • ścianki wspinaczkowe o zróżnicowanej ilości kamieni w zróżnicowanych kolorach,
  • liny wspinaczkowe,
  • kierownice, telefony, lornetki na plac zabaw,
  • flagi dziecięce (na przykład z księżniczką lub piratem).

Producent domków drewnianych 4iQ Group gwarantuje dostępność poszczególnych gadżetów również po dokonaniu zakupu domku. Nie ma przeszkód, aby od razu zakupić dziecku drewniany domek ze wszystkimi wymarzonymi akcesoriami. Można także zakupić domek i po kolei dokupywać do niego wybrane akcesoria.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here