Zieleń jest kolorem wyjątkowo pożądanym w naszym otoczeniu. Wpływa pozytywnie na naszą podświadomość, koi i równoważy. Jest kolorem relaksu i natury, którym możemy przywieść na myśl najlepsze chwile spędzone właśnie w takich miejscach. To idealna propozycja dla osób, które kochają przyrodę i spokój duszy. Jak jednak dodać do mieszkania zielone akcenty?

Zieleń w psychologii koloru

Zieleń to kolor nieagresywny. Nie wymaga od naszych oczu przyzwyczajania się i nie powoduje u nas żadnych negatywnych skojarzeń. To bardzo ważne działanie tej barwy, które mocno wpływa na naszą równowagę i wewnętrzną harmonię. Sprawia, że jest nam po prostu lepiej – jesteśmy dzięki niemu bardziej zrelaksowani, pewni siebie, bezpieczni.

Duża ilość zieleni działa mocno na nasze pierwotne instynkty. Mówi nam, że nie jesteśmy zagrożeni głodem, że wokół nas panuje harmonia i wszystko wzrasta. Jest symbolem otaczającej nas roślinności i tego, co ona daje – świeżego powietrza i jedzenia. Jest też symbolem wzmacniania, uzdrawiania i stabilizacji. Wykorzystując ją w pomieszczeniach, zapewniamy sobie w nich te wszystkie przyjemne doznania i emocje, których moglibyśmy oczekiwać także od pobytu na łonie natury.

Zielone ściany pomogą w ukojeniu nerwów

Pierwszym pomysłem, który możesz mieć, jest oczywiście pomalowanie ścian na zielono. Dzięki temu pokryjesz większe przestrzenie tym pięknym kolorem. Niezależnie od tego, czy wykorzystasz delikatny odcień, czy może raczej zdecydujesz się na bardziej intensywną zieleń (a może na ich ciekawe połączenie?), na pewno uzyskasz pełną harmonii przestrzeń.

Jednak ściany w zieleni to dla niektórych z nas nieco zbyt wiele. Jeśli obawiasz się, że kolor ten będzie działał nie tylko kojąco, co nawet hamująco, nie warto stosować go tam, gdzie chodzi o wielką kreatywność. Zrezygnuj z niego w gabinecie, ale dodaj go do swojej sypialni, w której odpoczywasz i koisz nerwy po długim dniu. Takie rozwiązanie na pewno przyniesie ci korzyści psychiczne.

Dodatki, które urozmaicą twoje pokoje

Skoro nie możesz wszędzie i zawsze decydować się na wykorzystanie zielonych ścian, lepszym pomysłem może być umieszczenie drobnych zielonych akcentów, które pomogą ci zorganizować przestrzeń. Będą mieć jednocześnie dekoracyjne, emocjonalne, jak i praktyczne znaczenie, co sprawi, że pokochasz zieleń jeszcze bardziej.

W pokoju przede wszystkim mogą znaleźć się zielone tekstylia. Wykorzystaj zasłony, poduszki albo rolety, które możesz znaleźć pod adresem https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/zielone-rolety-dzien-noc. To ciekawe propozycje, które pozwolą ci urozmaicić i ocieplić wnętrze. Takie tekstylne dekoracje zawsze sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przyjazne, ciepłe i przytulne, więc świetnie sprawdzą się między innymi w chłodnych pokojach.

Możesz także wykorzystać inne dodatki, takie jak ciekawe wazony i doniczki, a także umieszczone w nich kwiaty. Dzięki temu dodasz miejscu jeszcze więcej czaru i mocniej podkreślisz jego związek z naturą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here