Każdy z nas chciałby, aby pomieszczenia, w których przebywa, prezentowały się idealnie i były wysoce funkcjonalne. W tym celu warto więc wykorzystać różnorodne dodatki, które pomagają w osiągnięciu takiego upragnionego wyglądu. Jednym z ważnych elementów wyposażenia są ostatnio rolety, które z powodzeniem zastąpiły tradycyjne żaluzje, a w wielu domach także zasłony lub firany.

W każdym domu przyda się coś, co zasłoni okna

Przede wszystkim zastanówmy się, dlaczego warto zasłaniać okna. Przecież każdy z nas chciałby w swoim domu mieć jak najwięcej światła, prawda?

Z jednej strony tak, z drugiej – nadmiar światła, a w szczególności silnego letniego słońca, nie musi być wcale pożądany. W miejscu, w którym ilość blasku jest zbyt duża, a temperatura za wysoka, trudno o komfortowe spędzanie czasu czy efektywną pracę. Dlatego często należy ograniczyć ilość wpadającego światła.

Jednocześnie można pomyśleć o sytuacji w nocy. Jeśli mamy zbyt wiele świateł dobiegających z zewnątrz (lampy, samochody), mogą pojawiać się trudności z zasypianiem i wysypianiem. Również wówczas musimy zatem odciąć się od blasku, a w tym celu najlepiej będzie zasłonić okna.

Dlaczego rolety są lepsze niż żaluzje i zasłony?

Dawniej okna zasłanialiśmy przede wszystkim za pomocą żaluzji, firan albo zasłon. Wszystkie te praktyczne ozdoby coraz częściej ustępują jednak miejsca roletom. Wynika to przede wszystkim z tego, że rolety są bardzo funkcjonalne. Pozwalają na instalację dosłownie na każdym rodzaju okna, nawet na ukośnym oknie dachowym, co nie jest możliwe w przypadku zasłon. Co więcej, wiele modeli rolet można instalować bezinwazyjnie, co nie jest możliwe w przypadku żaluzji.

Dodatkowo w zależności od modelu rolety, możemy wykorzystywać ją na różne sposoby. Rolety podgumowane będą idealne w pomieszczeniach, w których zależy nam na idealnej ciemności, jak choćby sypialnie. Nie przepuszczają nawet odrobiny światła ze względu na swój gruby materiał. Z kolei rolety dzień i noc sprawdzą się tam, gdzie chcemy szybko i efektywnie regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. To sposób na to, aby zawsze widzieć też odrobinę świata przez cieńszy materiał.

Jedną z głównych zalet rolet jest także łatwość ich czyszczenia. Nie trzeba ich wycierać z kurzu jak żaluzji ani prać jak firan i zasłon. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, a i to niezbyt często, aby uzyskać ich idealny, świeży wygląd.

Różne rolety, różne aranżacje

Współczesne rolety wewnętrzne odznaczają się bardzo szerokimi możliwościami aranżacyjnymi. Występują w wielu kolorach i wzorach – co więcej, możemy wybierać nie tylko kolory tkanin, ale też kaset i prowadnic. Dzięki temu zawsze istnieje możliwość wybrania rolet dopasowanych idealnie do okna.

Rolety mają też różnorodne barwy tkanin i mogą być mocowane w różny sposób. Wyróżniamy między innymi klasyczne rolety w kasecie, jak też rolety mini, które są jej pozbawione. Dzięki temu miłośnicy wielu różnych rozwiązań będą zawsze mogli wykorzystywać je w swoich ulubionych aranżacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here