Jeśli zajmujesz się prowadzeniem firmy sprzątającej, bez wątpienia wiesz, że czasem twoi pracownicy stają przed poważnymi wyzwaniami. Istnieje wiele różnych zabrudzeń, które nie są łatwe do usuwania klasycznymi sposobami i zwykły i, popularnie dostępnymi środkami czystości. Właśnie wtedy najbardziej potrzeba sięgnąć po profesjonalną chemię gospodarczą, która dedykowana jest właśnie do takich, zaawansowanych rozwiązań.

Zabrudzenia pobudowlane

Jednymi z najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń są te, które pozostają po świeżo ukończonej budowie lub remoncie. Duża ilość kurzu, osadów z tynku i innych drobnych opadów idzie w parze z plamami pozostałymi po farbach, klejach czy zaprawie. W wielu przypadkach ślady takie nie są możliwe do usunięta prostymi, powszechnie dostępnymi środkami czystości.

Właśnie dlatego, jeśli zamierzasz zdecydować się na czyszczenie pobudowlane, w pierwszej kolejności powinieneś sięgnąć po profesjonalną chemię dedykowaną do takich zadań. Na pierwszy plan wysuwają się tutaj środki rozpuszczające zaprawę murarską na bazie niskiego, kwaśnego pH. Pozwalają na usunięcie zacieków i resztek zaprawy oraz smug po fugowaniu, pozostałych na przykład na kamiennych lub gresowych płytkach.

Trudnousuwalne tłuszcze i smary

Kolejnym przykładem zabrudzeń, które nie są łatwe w usuwaniu, są zabrudzenia przemysłowe. Pojawiają się między innymi w halach przemysłowych, w różnego rodzaju warsztatach, w tym samochodowych, czy też w pomieszczeniach serwisujących inne sprzęty. Często są to półroczne smary i oleje wraz z zabrudzeniami innego rodzaju, których usunięcie jest niezwykle trudne. Chemia profesjonalna marki Kiehl jest jednak dedykowana również do tego typu zabrudzeń. Wśród produktów można znaleźć między innymi Dopamat-Forte, który został przeznaczony do usuwania pozostałości spalinowych, sadzy, tłuszczów i olejów. Przygotowany w formie koncentratu o zasadowym pH idealnie sprawdza się na podłogach betonowych i klinkierowych.

Do hal sportowych

Bardzo specyficzne wymagania mają hale sportowe, w których posadzka ulega szybkiemu zabrudzeniu od potu, kurzu i śladów po obuwiu. Jednocześnie ze względu na to, iż służy ona do uprawiania aktywności sportowej, nie powinna być śliska, gdyż mogłaby stanowić zagrożenie dla zdrowia sportowców.

Z tego względu również preparaty marki Kiehl dedykowane do podłóg w halach sportowych zostały przygotowane w sposób, który spełnia najwyższe wymagania. Nie tylko doskonale usuwają zabrudzenia i odświeżają powierzchnię, ale również tworzą na niej cienki, antypoślizgowy film. Dzięki temu chronią zdrowie sportowców i zapewniają im odpowiednie warunki do uprawiania aktywności w higienicznej i ładnej przestrzeni.

Jak widzisz, decydując się na wykorzystanie profesjonalnych środków chemicznych, z łatwością zdołasz usunąć wszystkie, nawet najbardziej wymagające zabrudzenia. Co więcej, będziesz ,ogół wykorzystywać je zarówno podczas czyszczenia ręcznego, jak i maszynowego, co jeszcze bardziej zwiększa zakres twoich możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here