Śruby, nakrętki i inne elementy mocujące są niezbędne, aby zarówno przytrzymywać poszczególne części konstrukcyjne, jak i w celu zabezpieczenia dostępu osobom trzecim do ważnych miejsc lub urządzeń. Z tego względu produkowane są różne ich rodzaje, pozwalające na uzyskanie specyficznego (lub nie) dostępu. Zobaczmy, na co warto zwracać uwagę podczas ich wyboru.

Dlaczego warto wybrać śruby bezpieczne?

Bezpieczeństwo i ochrona wrażliwych elementów czy urządzeń jest niezwykle ważne. Pozwala uniknąć przykrych sytuacji, takich jak włamania i kradzieże, a także zwykłe akty wandalizmu. Dzięki dobrym zabezpieczeniom nie musimy obawiać się, że będziemy zmuszeni do wezwania policji i prowadzenia spraw sądowych – a nawet jeśli tak się stanie, z pewnością sytuacji takich będzie mniej niż gdybyśmy nie stosowali zabezpieczeń. Również firmy ubezpieczycielskie przychylniej patrzą na budynki, które mają dobre zabezpieczenia antywłamaniowe i oferują zniżki w comiesięcznych ratach, jeśli zabezpieczenia spełniają ich wymagania.

Te wszystkie powody sprawiają, że warto zainwestować w dobre śruby mocujące i jednocześnie zabezpieczające. Warto pamiętać także, że ich posiadanie zapewni nam spokój ducha i zapobiegnie codziennemu zamartwianiu się, czy wszystko jest w porządku.

Śruby zabezpieczające jednokierunkowe

Jednokierunkowe śruby zabezpieczające zazwyczaj cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Mogą być stosowane w różnych sytuacjach, ponieważ wiele z nich jest uniwersalnych i pasuje do różnorodnych elementów konstrukcyjnych. Jednocześnie śruby te działają tylko w jedną stronę – zazwyczaj w kierunku ruchu wskazówek zegara. Mogą też działać aż do całkowitego zablokowania. Oba sposoby sprawiają, że stanowią doskonałe zabezpieczenie i trudno jest zdemontować elementy, które zostały nimi zabezpieczone.

Śruby dwukierunkowe

Ten rodzaj śrub dedykowany jest do miejsc, w których może zachodzić konieczność demontażu zabezpieczającego elementu, aby dostać się na przykład do urządzenia, które znajduje się za nim. Śruby dwukierunkowe mogą cechować się zróżnicowanym poziomem bezpieczeństwa, od takich, które można zdjąć przy pomocy powszechnie dostępnych narzędzi (niski poziom zabezpieczeń), aż do takich, które wymagają specjalistycznych narzędzi (wysoki poziom zabezpieczeń).

W tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na śruby Solok, dostępne na stronie https://mocujemy.pl/.

Solok – projekt indywidualny

Najlepiej zabezpieczające śruby dwukierunkowe to Solok, które projektowane i wykonywane są na podstawie indywidualnych kodów. Do każdego zestawu śrub dedykowany jest unikatowy zestaw narzędzi do ich mocowania i odkręcania, który nie powtarza się u żadnego użytkownik. Oznacza to, że tylko jedna osoba ma dostęp do miejsca czy elementu, które zostały zabezpieczone z pomocą Solok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here