Niezwykły taras na długie lata – jak się za to zabrać?

0
1405

Kiedy budujemy dom, pragniemy, aby każda jego część prezentowała się doskonale przez długie lata. Dotyczy to tak samo jego części zewnętrznej, jak i wewnętrznej, co przekłada się na potrzebę wykorzystania podczas wykończenia budynku jak najlepszych materiałów. Wśród nich znajdują się między innymi deski podłogowe, które są wyjątkowo mocno eksploatowanym materiałem. Jakie należy więc wybrać, aby zapewnić sobie ich długą żywotność?

Drewno kompozytowe

Drewno kompozytowe to specjalna mieszanka drewna i polimeru, które pozwala między innymi na uzyskanie desek, które odznaczają się wszystkimi zaletami zarówno drewna, jak i materiału sztucznego. Drewno kompozytowe po raz pierwszy pojawiło się w latach siedemdziesiątych XX wieku we Włoszech. Szybko podbiło rynki Europy oraz całego świata, ze względu na swoje doskonałe właściwości.

Jednym z najbardziej znanych współczesnych producentów jest NewTechWood, powstały w 2004 roku. Jest on twórcą desek kompozytowych spod znaku UltraShield, należących do II generacji materiałów kompozytowych.

Kolor i faktura prawdziwego drewna najlepszego gatunku

Drewno kompozytowe odznacza się urodą, jaką posiadają naturalne deski, powstałe z najlepszych gatunków drewna. Idea Garden proponuje między innymi deski w niezwykłych, wyrazistych barwach, takich jak nasycone brązy, szarości, czerwienie i żółcienie. Ta niebywała kolorystyka pozwala na osiągnięcie takiego samego efektu wizualnego, jak przy użyciu najlepszych desek z drewna egzotycznego.

Co więcej, drewno kompozytowe może występować w dwóch różnych wersjach, różniących się między sobą fakturą. Idea Garden proponuje zarówno deski szczotkowane (H1), jak również z wyraźnymi słojami (H6). Dzięki takiemu wykończeniu każdy taras, na którym się znajdą, będzie odznaczał się niezwykłą urodą i rzadko spotykaną estetyką.

Taras, który przetrwa długie lata

Decydując się na wybór desek UltraShield, oprócz ich niezwykłego wyglądu uzyskać można przede wszystkim wyjątkowo wytrzymały materiał. Zostały stworzone z naturalnych włókien drzewnych i wyjątkowo odpornego polietylenu, a następnie pokryte dodatkową warstwą ochronną – tarczą przeciwko wszystkim czynnikom zewnętrznym, które mogą pojawić się w trakcie użytkowania. Dzięki niej drewno chronione jest przed zmianą koloru, mechanicznym zniszczeniem czy wnikaniem wody do jego wnętrza.

Deski kompozytowe UltraShield są jednocześnie wysoce odporne na zabrudzenia. Zabezpieczająca warstwa sprawia, że brud nie wnika w ich strukturę, co przekłada się na estetyczny, nowy wygląd, bez plam i zmian, nawet przez długie lata od montażu.

Przyjaźnie dla środowiska

Ostatnia cecha desek kompozytowych UltraShield, która wyróżnia je na tle innych, to powstanie z materiałów poddanych recyklingowi, takich jak plastikowe butelki. Dzięki ich wykorzystaniu, a także dbałości o przyjazny środowisku proces produkcji, są one idealne dla osób, które przywiązują dużą wagę do stanu otaczającego nas środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here