Wspólna, rodzinna łazienka to wiele sporów o zbyt długie korzystanie, marnowanie wody czy środków czystości. Jednak wielu problemom można zapobiec stosując praktyczne rozwiązania ułatwiające korzystanie z łazienki, zwiększające jej ergonomie i sprawiające, że utrzymywanie jej w czystości jest łatwiejsze. Do tego są i takie pozwalające oszczędzać wodę, środki czystości czy energię. Niewątpliwie należą do nich kieszeniowe suszarki do rąk.

Wyspa łazienkowa to podstawa – zadbaj o odpowiednią armaturę

Jeśli z łazienki ma korzystać kilka osób, to powinna być ona dostosowana do ich potrzeb. Jedna umywalka to stanowczo za mało, zwłaszcza, gdy wszyscy chcą szykować się do wyjścia w jednym czasie. Jeśli podstawową toaletę przy umywalce mogą wykonywać dwie osoby jednocześnie, to kolejka robi się mniejsza. Dlatego wyspa łazienkowa to bardzo dobry wynalazek. Dwie umywalki równolegle obok siebie i przestrzeń dla dwóch osób do codziennej toalety, golenia, czy wykonywania makijażu. Warto również zastosować armaturę ścienną, podtynkową, gdyż baterie umywalkowe montowane na umywalce trudno jest utrzymać w czystości. Baterie umywalkowe są również trwalsze i bardziej odporne na korodowanie, dzięki temu łazienka, mimo natężenia ruchu o poranku, może lśnić czystością. Ty nie słyszysz nerwowego pukania kogoś z rodziny, kto próbuje dostać się do łazienki i wszyscy mogą zebrać się na czas.

Ograniczniki ciepłej wody i wypływu wody zagwarantują bezpieczeństwo i oszczędność

Istotne znaczenie w rodzinnej łazience ma również bezpieczeństwo i nie chodzi nam jedynie o dywaniki antypoślizgowe czy stosowanie antypoślizgowych płytek na podłogę, ale również ograniczniki wypływu ciepłej wody. Baterie prysznicowe i wannowe mogą być wyposażone w specjalny termostat, dzięki któremu z kranu nie wypłynie woda cieplejsza niż np. 37 stopni. To rozwiązanie doskonałe tam, gdzie stosuje się elektryczne podgrzewacze wody, które nagrzewają się do znacznie wyższej temperatury. Świetnie sprawdzi się w przypadku rodzin z dziećmi. Dzięki temu bez obaw same będą mogły korzystać z łazienki. Oczywiście ważna jest również oszczędność wody, a tę gwarantuje perlator w bateriach umywalkowych, wannowych i prysznicowych. Strumień napowietrzony, to oszczędność nawet 50% wody w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Dodatkowo można wybrać modele działające na podczerwień, które uruchamiają się tylko na pewien czas. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w umywalkach i zapobiega marnowaniu wody.

Dozowniki do mydła dobrze się sprawdzą

W rodzinnej, wspólnej łazience ważne są również akcesoria ułatwiające utrzymywanie higieny, a przy okazji sterylności łazienki. Świetnie w tej roli sprawdzają się dozowniki mydła do rąk. Modele naścienne, zarówno tradycyjne, łokciowe, jak i bezdotykowe są bez porównania lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne mydło w kostce. W mydelniczce stale znajdują się mydliny, a na mydle pozostaje sporo bakterii z otoczenia. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza, gdy Twoje dzieci często łapią infekcje. Większa sterylność to możliwość uniknięcia rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów.

Kieszeniowe suszarki do rąk zapewnią oszczędność

Tradycyjne wycieranie rąk do materiałowego ręcznika nie jest złym rozwiązaniem. Jednak cały kurz i krążące w powietrzu drobnoustroje na nim osiadają, a do tego dochodzą jeszcze złe nawyki, np. zbyt krótkie mycie rąk. Dlatego lepszym wyborem jest kieszeniowa suszarka do rąk, która może wysuszyć ręce nawet w czasie poniżej 10 sekund, a do tego może pochłaniać bakterie, wirusy i grzyby z otoczenia, jeśli wybierzemy model z filtrem HEPA. Jest on polecany, jeśli ktoś z domowników jest alergikiem, jednak będzie przydatnym urządzeniem w każdym domu. Nie trzeba już używać ręczników papierowych, które często są marnotrawione, a ich koszt jest często wyższy niż koszt eksploatacji energooszczędnej kieszeniowej suszarki do rąk.

Życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać, dlatego warto stawiać na nowoczesne rozwiązania w rodzinnej łazience. Dzięki temu będzie z niej mogło jednocześnie korzystać więcej osób, a ponadto rachunki za wodę czy środki czystości nie będą bardzo wysokie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here