Pomoc w organizacji przewodów – kilka praktycznych rozwiązań

0
346

Jak wprowadzić porządek w gąszczu różnorodnych przewodów i kabli, które plączą się pod Twoim biurkiem? Wbrew pozorom, jest to możliwe i dość łatwe do osiągnięcia. Wystarczy sięgnąć po dedykowane do przewodów różnego typu organizery, mocowania, akcesoria oraz inne pomocne gadżety. Poniżej przyglądamy się im z bliska oraz udzielamy porad związanych z ich użytkowaniem i zakupem. Dowiesz się jakie możliwości stoją w zasięgu Twoich rąk oraz po jakie rozwiązania warto sięgnąć, jeśli zależy Ci na sprawnym i zadowalającym zorganizowaniu przewodów. 

Gadżety mniej i bardziej przydatne 

Przewody mają to do siebie, że pozostawione same sobie dość szybko zaczynają się plątać. Wystarczy dosłownie kilka dni, by z kilku lub kilkunastu ulokowanych obok siebie przewodów powstał prawdziwy „węzeł gordyjski”. Wówczas, dotarcie do zamierzonego kabla może być znacząco utrudnione, a do tego bardzo irytujące. Ponieważ wiele osób zmaga się z tego typu problemami na co dzień, oferta dedykowanych do kabli organizerów stale się powiększa. Obecnie, do najchętniej wykorzystywanych akcesoriów należą te, które są pomocne w mocowaniu przewodów oraz ich wzajemnym odseparowaniu od siebie. 

Do grup pomocnych gadżetów należy zaliczyć cybanty oraz trytytki. Pierwsze z nich to metalowe obręcze, o regulowanym zacisku. Możesz manipulować ich rozmiarem oraz intensywnością zatrzasku. Cybanty są idealne, jeśli zaleci Ci na przymocowaniu przewodów do siebie lub do stabilnej powierzchni. Podobną funkcję odgrywają trytytki, które są gadżetami plastikowymi, działającymi w oparciu o prosty mechanizm zatrzasku. Możesz za ich pomocą spiąć z sobą różne przewody bądź też ustabilizować je. 

Listwy i korytka do przewodów 

Listwy z gniazdkami elektrycznymi to podstawowy wybór wszystkich osób aranżujących swoje gabinety, biurka, miejsca pracy oraz inne zakamarki. Jeśli tylko w danym miejscu będziesz korzystał z kilku osobnych sprzętów podłączanych do prądu, wówczas warto zdecydować się na kompaktową listwę. Wybierając ten produkt, upewnij się, ile wejść ona posiada oraz czy jest wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia. Popularnym wyborem jest listwa przepięciowa, gwarantująca wysoki poziom zabezpieczenia w trakcie codziennej pracy. 

Jeśli w danym miejscu znajduje się duża liczba przewodów o stosunkowo dużej długości, wówczas warto rozważyć możliwość zakupu specjalnych korytek przeznaczonych do ich ukrywania. Korytka takie posiadają wolną przestrzeń we wnętrzu, przez którą możesz przeciągnąć przewody. Dużym ułatwieniem jest fakt, że wiele korytek zostało zaprojektowanych w sposób ergonomiczny, mający gwarantować ich łatwy montaż oraz bezproblemowe dopasowanie do miejsca, w którym je zamontujesz. 

Warto też zwrócić uwagę na sposób wyprofilowania korytek do przewodów. Znajdziesz między innymi modele przeznaczone do montażu wzdłuż ścian, modele o owalnym przekroju, listwy na przewody i korytka wyposażone w estetyczne maskowania. Wybierając korytka, warto zwrócić uwagę na ich rozmiar oraz przewidzianą ilość przewodów, które może zostać wprowadzona do ich wnętrza. Warto też upewnić się, czy dane korytko posiada dodatkowe zabezpieczenia przed choćby wilgocią, pyłkami, a także uszkodzeniami mechanicznymi i innymi grupami zagrożeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here