Lodówka jednodrzwiowa – z kostkarką czy bez? Jak wybrać odpowiedni model?

0
65

Po lodówki jednodrzwiowe często sięgają osoby, które rzadko coś zamrażają i robią zakupy raczej na bieżąco. Często jest to też nie tylko tańsza, ale i bardziej kompaktowa opcja. Jak jednak wybrać odpowiedni model, który spełni nasze oczekiwania? Lepsza będzie lodówka jednodrzwiowa z kostkarką, a może bez? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Lodówka jednodrzwiowa – czym się charakteryzuje?

Jak sama nazwa wskazuje, lodówka jednodrzwiowa posiada tylko jedne drzwi. Najczęściej jednak znajdziemy w środku liczne półki i 1-2 szuflady. Czasami zamiast szuflad jest tzw. komora świeżości, która posiada regulację wilgotności. Jest to świetna opcja dla osób, które robią zakupy codziennie czy co dwa dni i nie potrzebują nic mrozić.

Lodówki jednodrzwiowe No Frost i inne – jakie funkcje i technologie znajdziemy w tych urządzeniach?

Producenci lodówek zaskakują nas coraz nowszymi funkcjami i technologiami, które mają przedłużyć świeżość żywności, a przy okazji oferują nam większą wygodę. Chyba każdy z nas zna lodówki jednodrzwiowe No Frost. Technologia ta występuje już w prawie każdej lodówce. Odpowiednia cyrkulacja chłodnego powietrza zapobiega zbieraniu się wilgoci wewnątrz urządzenia, dzięki czemu na ściankach nie pojawia się lód. Przyczynia się to nie tylko do zachowania świeżości produktów na dłużej, ale też do mniejszego zużycia energii.

Ciekawą technologią, którą znajdziemy m.in. w wybranych produktach marki Samsung, jest Metal Cooling. Metalowy panel tylnej ścianki kumuluje zimno, dzięki czemu nawet przy częstym otwieraniu drzwiczek lodówki we wnętrzu utrzymywana jest niska temperatura.

Gdy chcemy na szybko schłodzić napoje na imprezę czy grilla latem, umożliwi nam to technologia Power Cool, dostępna w wybranych modelach marki Samsung. Polega ona na intensywnym wdmuchiwaniu zimnego powietrza, które szybciej chłodzi produkty. A jeśli zależy nam, by zatrzymać świeżość owoców na dłużej, być może zainteresuje nas szuflada Humidity Fresh+, która reguluje wilgotność w swoim wnętrzu. Również znajdziemy ją w wybranych modelach Samsung.

W przypadku lodówek dużym problemem dla wielu osób może być czyszczenie lodówki – zwłaszcza z tyłu, gdzie część ta zabudowana jest spiralą praktycznie od góry do dołu. Nowsze modele lodówek Samsung, jak np. Bespoke RR39C76C322, posiadają płaskie plecy z metalowym wykończeniem, dzięki czemu dużo łatwiej możemy je utrzymać w czystości.

Lodówka jednodrzwiowa – z kostkarką czy bez?

Lodówka jednodrzwiowa z kostkarką to coraz częstszy wybór wśród konsumentów. Nic dziwnego. Napoje z lodem smakują o wiele lepiej – zwłaszcza latem lub gdy chcemy zaskoczyć gości pysznymi drinkami. Warto jednak wiedzieć, że do wyboru mamy dwa rodzaje kostkarek – twistową i automatyczną. Pierwsza z nich, czyli ręczna, wymaga uzupełniania zbiorniczka na wodę. Druga natomiast jest podłączana bezpośrednio do instalacji wodnej, więc tak naprawdę jest wygodniejszą opcją, ponieważ nie musimy pamiętać o uzupełnianiu wody i brak lodu nigdy nas nie zaskoczy.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here