W ostatnim czasie reforma edukacji przyniosła wiele zmian, jeżeli chodzi o szkoły ponadpodstawowe. W przypadku szkoły średniej uczniowe mogą nadal sami wybierać, czy chcą uczęszczać do liceum/technikum. Technikum różni się od liceum tym, że tam nauka jest bardziej specjalistyczna (w zależności od kierunku) oraz okres nauki jest wydłużony do 5 lat. Po skończeniu technikum uczeń ma kwalifikacje zawodowe. Natomiast uczeń, który zdecyduje się na kształcenie ogólne, będzie uczęszczał do liceum przez 4 lata.

Jakie podręczniki do liceum/technikum wybrać?

Obecny rok szkolny to dla uczniów trudny okres. Uczniowie są zmuszeni do zmierzenia się z panującą reformą edukacji. Na czym ona polega? Pierwsze ósme klasy szkoły podstawowej skończą edukację jednocześnie z trzecimi klasami starych gimnazjum. Wynika z tego, że do szkół średnich, czyli technikum i liceum w jednakowym czasie trafi podwójny rocznik. Co więcej? Są to roczniki, które przeszły edukację w oparciu o dwie zupełnie inne podstawy programowe.

To zamieszanie odbije się również na kompletowaniu wyprawki. Nie będzie to już takie proste zadanie. Obowiązkowo należy sprawdzać, czy dany podręcznik do liceum/technikum ma prawidłową podstawę programową. Podręczniki powinny być oznaczone, w ten sposób łatwiej jest wybrać odpowiednie książki.

Liceum/Technikum - podręczniki

Czym się różnią podręczniki do liceum, od podręczników do technikum?

Uczniowie uczęszczający do szkoły średniej, czyli liceum/technikum kształcą się w zakresie przedmiotów zarówno humanistycznych, matematycznych, przyrodniczych, ścisłych oraz języków obcych. Do każdego przedmiotu powinien być odpowiedni podręcznik.

Podręcznik do liceum, różni się od podręcznika do technikum. Z czego to wynika? Licealiści w szkole będą przygotowywać się matury i do rozpoczęcia studiów. Z kolei uczniowie technikum oprócz tego muszą zdobyć wiedzę i umiejętności, dzięki którym będą mogli zdać egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Należy pamiętać, że do dodatkowych przedmiotów zawodowych, również są potrzebne specjalistyczne podręczniki.

Przeczytaj też: http://www.greenstyl.pl/lektury-szkolne-co-daje-ich-czytanie/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrezent dla wujka
Następny artykułGazetniki do domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here