Interesując się, bądź pracując w branży szwalniczej prawdopodobnie spotkaliście się z maszyną zwaną podszywarką przemysłową. Wtedy pojawia się pytanie: czym jest podszywarka przemysłowa?

Maszyny podszywarki przemysłowe są przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i przemysłowego. Ich zadaniem jest tworzenie ściegu jednostronnego, inaczej zwanego ściegiem krytym. Dzięki niemu elementy szycia są widoczne tylko z wewnętrznej strony, pozostawiając zewnętrzną stronę gładką i pięknie wyglądającą. Podszywarki idealnie sprawdzą się w przypadku nogawek spodni, spódnic, żakietów, koszul, bądź szycia rękawów. Taki efekt jest możliwy dzięki specjalnie zakrzywionej igle o czworokątnym przebiegu, a to gwarantuje dużą powtarzalność kształtu.

Maszyny podszywarki przemysłowe

Podszywarka jest obowiązkowym elementem wyposażenia zakładu krawieckiego. Przed kupnem warto zastanowić się nad modelem, który idealnie dopasuje się do naszych potrzeb. Warto zwrócić uwagę czy maszyna wykonuje ścieg jedno- czy dwustronnie kryty. Urządzenia są także często wyspecjalizowanie do konkretnych typów odzieży oraz materiałów. Jedne pracują na lekkich i cienkich materiałach, a inne na grubych i ciężkich. Istotną kwestią, szczególnie przy produkcji hurtowej, może okazać się szybkość maszyny, czyli ilość ściegów wykonywanych na minutę – może to być od około 1000 do ponad 2500 ściegów. Innym aspektem jest ilość nitek możliwych do użycia. Warto zapoznać się czy podszywarka jest jedno- lub wielonitkowa, co może usprawnić pracę w zależności od naszych potrzeb.

Szukając podszywarki przemysłowej warto zajrzeć na stronę maszynymadis.pl/maszyny-przemyslowe/podszywarki/, gdzie będzie można wybierać spośród precyzyjnych i dobrych jakościowo maszyn. Sklep oferuje urządzenia przeznaczone zarówno do lekkich, jak i ciężkich materiałów. Możemy wybrać podszywarkę z prędkością od 1200 ściegów/minutę do nawet 2500. Cechują się one jednonitkowym systemem, który w zupełności wystarczy do efektywnej pracy. Ceny nie są wygórowane, gdyż podszywarkę przemysłową znajdziemy tam już od 940 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here