Wiele odmian marihuany jest w pełni legalnych w naszym kraju, ze względu na bardzo niską zawartość THC albo ze względów kolekcjonerskich (atrakcyjne kształty i kolory).

Oznacza to, że spore grono ludzi w naszym kraju uprawia takie rośliny albo wyraża duże zainteresowanie możliwością przeprowadzania takich upraw. W wielu przypadkach stosowane są tradycyjne metody polegające na uprawianiu tych roślin w doniczkach z odpowiednio przystosowaną ziemią. Okazuje się jednak, że istnieje też druga metoda, która zyskuje coraz większą popularność. Chodzi tutaj o uprawę hydroponiczną.

Uprawy hydroponiczne – podstawowe informacje

Jeśli chodzi o hydroponiczne uprawy marihuany to obejmują one hodowlę roślin w kulturze wodnej. Innymi słowy jest to tak zwana uprawa „bezglebowa”, w której glebę zastępuje materiał mineralny obojętny dla rozwoju rośliny. Jego zadaniem jest jedynie zapewnienie odpowiedniego osadzenia i stabilizacji korzeni. Innymi słowy woda wraz z wszystkimi niezbędnymi składnikami odżywczymi jest dostarczana bezpośrednio do korzeni bez udziału gleby. Takie rozwiązanie charakteryzuje się niezwykle korzystnym wpływem na szybki i prawidłowy wzrost roślin, w tym również konopi.Dzięki wykorzystaniu hydroponiki, nie trzeba trudzić się ewentualnym przesadzaniem roślin do doniczek z większą ilością gleby. Dodatkowo sam proces nawadniania i odżywiania konopi można dość szybko i sprawnie zautomatyzować. Na rynku dostępne są bowiem nowoczesne systemy automatycznego nawadniania przystosowane właśnie do metody hydroponicznej. Innymi słowy, można osiągnąć zadowalające plony przy niskim nakładzie własnego czasu oraz pracy.Oczywiście hodowla hydroponiczna marihuany nie byłaby możliwa bez wspomnianych wyżej systemów oraz wielu innych specjalnych akcesoriów przystosowanych do takiego procesu. Na szczęście w Polsce działa wiele profesjonalnych sklepów stacjonarnych, a także internetowych, które posiadają liczne, praktyczne akcesoria w swoich ofertach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here