Wybór sposobu ogrzewania to jedna z najważniejszych decyzji podczas budowy lub remontu domu. Wciąż ogromną popularnością cieszą się kominki. Nic dziwnego. Stanowią one połączenie funkcjonalności, efektywności i eleganckiego wyglądu. Nowe modele są także ekologiczne w użytkowaniu, czyli bezpieczne dla środowiska. W sprzedaży znaleźć można kilka modeli kominków, w tym egzemplarze wolnostojące, wiszące i obrotowe. Który spodoba Ci się najbardziej?

Kominek wolnostojący

Nic tak nie rozgrzewa naszego ciała podczas chłodnych jesiennych i zimowych dni, jak widok palącego się ognia. Kominek uprzyjemnia pobyt w pokoju i ogrzewa pomieszczenie. Kominki wolnostojące są zaprojektowane w ten sposób, że nie trzeba ich zabudowywać. Dzięki temu prezentują się efektownie i nie tracimy ciepła, które pozostawałoby pod zabudową. Takie piece na drewno stawiane są zazwyczaj w centralnym punkcie salonu.

Są do tego bardzo efektywne w ogrzewaniu. Kominki ze sklepu Kozakominek.pl wyposażone są w bardzo szczelną komorę spalania. Ich wnętrze wyłożone jest materiałem ceramicznym Keramott. Do tego producent opracował precyzyjne sterowanie procesem spalania. Te niesamowicie hermetyczne kominki pozwalają zaoszczędzić drewno, jak również czas spędzony na jego dokładaniu.

Oferowane modele są także bezpieczne w eksploatacji. Dzięki szczelnym drzwiczkom nie ma możliwości, aby gazy spalinowe przedostały się do pomieszczenia. Konstrukcja kominka wolnostojącego posiada zabezpieczenie przed wypadnięciem popiołu lub żaru. Istotnym atutem nowoczesnych kominków jest również możliwość zachowania czystej szyby. Wzdłuż całej powierzchni wewnętrznej drzwi przebiega kurtyna gorącego powietrza, dzięki której sadza nie ma możliwości przylgnąć do szyby.

W sprzedaży dostępne są kominki o różnej wielkości. W zależności od potrzeb można zdecydować się na model w kształcie kwadratu lub prostokąta. Co ciekawe, w opcji są także kominki w piekarnikiem.

Kominek wiszący

Kominek wiszący to specjalna odmiana kominka. Taki piecyk nie posiada nóżek ani dolnej zabudowy. Powierzchnia znajdująca się pod nim jest wolna. Takie kominki są zatem świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na utrzymaniu porządku w okolicach kominka. Innym osobom, spodoba się z kolei możliwość zagospodarowania tej przestrzeni. Pod wiszącym kominkiem można z powodzeniem poukładać kawałki drewna lub ustawić elegancki pojemnik na opał.

Kominki wiszące nadają się zarówno do typowych i nietypowych aranżacji. Na uwagę zasługują proste modele, jak i kominki o niespotykanych kształtach, w tym kominki wiszące okrągłe lub owalne. Te ostatnie są trochę mniejsze od pozostałych, dlatego świetnie sprawdzają się w domach o niewielkiej powierzchni, w tym domkach dedykowanych do wynajmu turystycznego.

Kominek obrotowy

Zwolennikom niesztampowych rozwiązań z całą pewnością spodobają się kominki obrotowe. Charakteryzują się one ciekawym designem, w związku z czym stanowią wizytówkę pokoju. Są także funkcjonalne i praktyczne. Efektownie ogrzewają pomieszczenie.

Kominki obrotowe otrzymały swoją nazwę ze względu na możliwość obrotu paleniska. Domownicy i goście mogą obserwować płomienie z różnych miejsc w salonie. Taka perspektywa jest szalenie widowiskowa i robi wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here