Salon to pomieszczenie, o które najbardziej dbamy. Najczęściej jest to największy pokój, do którego wystroju przykładamy najwięcej wagi. Co stanowi największą ozdobę salonu?

Dla jednych największe znaczenie mają bardzo dobrej jakości meble. Nie wyobrażają sobie salonu bez dużego stołu z wygodnymi krzesłami. Dla innych najistotniejszą sprawą jest kolor ścian. Długo się zastanawiają zanim podejmą decyzję, czy po prostu pomalować ściany, czy zdecydować się na piękną, ekskluzywną tapetę. Są też tacy, którzy co remont decydują się na zmianę dywanu, ponieważ przykładają dużą wagę do tego rodzaju ozdoby.

Czy dywan w salonie ma znaczenie?

Wszystko zależy od tego, kogo zapytamy o zdanie w tej sprawie. Jest grupa ludzi, która bardzo lubi praktyczne rozwiązania. Jeśli wziąć pod uwagę dywan do salonu, to sprzątanie zawsze jest już troszkę bardziej skomplikowane. Przede wszystkim nie wystarczy już tylko powycierać brudną podłogę, ale trzeba jeszcze regularnie odkurzać dywan. To z kolei wiąże się z obowiązkiem posiadania dodatkowego sprzętu w postaci odkurzacza i znalezieniem miejsca, żeby go ładnie schować. Jest tez inna grupa ludzi, która nie wyobraża sobie życia bez dywanu. Uwielbiają odpoczywać w przytulnych warunkach. Dywan w salonie z pewnością sprzyja takiej atmosferze. Dzięki dywanowi można rozprostować sobie wygodnie nogi na ciepłej, mięciutkiej podłodze.

Jaki dywan do salonu byłby najlepszy?

Tutaj wszystko rozbija się o to, co nam się podoba. W salonach, w których dominują stonowane kolory, można wybrać bardzo wyrazisty dywan o geometrycznym wzorze albo o mocnym, intensywnym kolorze. Dzięki temu nadamy wnętrzu charakteru. Jeśli jednak całe pomieszczenie jest ciemne, ciężkie lub pełne różnych dekoracji, to być może lepszym rozwiązaniem okazałby się lekki, jasny, w delikatnych barwach dywan do salonu. Jeśli chodzi o decyzję, to trzeba się również zastanowić jakie wymiary dywanu chcielibyśmy zafundować sobie w naszym relaksacyjnym pokoju. Można wybrać duży dywan, który zajmuje prawie całą powierzchnię pokoju, a można także zdecydować się na mniejszy dywan, który będzie stanowić drobny akcent ozdobny. Ciekawym rozwiązaniem są również dwa mniejsze dywany w salonie. Pozwalają one na wyodrębnienie różnych części pokoju, na przykład części jadalnej od wypoczynkowej.

Jaki materiał na dywan do salonu wybrać?

Dywany są wytwarzane z bardzo różnego rodzaju materiałów. Bardzo popularne są poliestrowe, akrylowe, polipropylenowe lub wełniane. Oprócz tego można wybierać między dywanem z bawełny, przędzy syntetycznej, wiskozy, skóry i na przykład jedwabiu. W zależności od tego, w jakim stylu chcemy urządzić pokój, to możemy wybrać dywan w stylu nowoczesnym, belgijskim, tureckim, orientalnym, shaggy (bardzo popularny model z wyjątkowo długim włosiem), tkanym na płasko. Każdy z tych dywanów ma mnóstwo mocnych i trochę słabych stron. Wszystko zależy od tego, na czym nam bardziej zależy. Czy na tym, żeby dywan był przytulnym, przyjemnym, komfortowym elementem dekoracji, czy na tym, żeby był ozdobą, ale żeby łatwo się go czyściło. Czy ma stanowić delikatny akcent ozdobny, czy schować zniszczoną i porysowaną podłogę. Kwestią, która znacząco wpłynie na wybór, jest również cena. Im większy dywan albo wytworzony z bardziej naturalnych produktów, tym będzie droższy.

Dywan do salonu jest dekoracją, na którą decyduje się spora grupa miłośników dywanów. Trzeba jednak poświęcić chwilę czasu i sprecyzować swoje potrzeby, możliwości i efekt, jaki chcielibyśmy osiągnąć decydując się na tę ozdobę podłogową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here