Okazuje się, że baterie działające na czujnik ruchu, to jedna z największych innowacji, jakie zostają wykorzystywane w łazienkach. Co więcej, w czasach pandemii koronawirusa stały się wręcz podstawowym wyposażeniem przestrzeni łazienkowych, bo przecież kran, którego nie trzeba, aby móc umyć dłonie, zmniejsza ryzyko przenoszenia rozmaitych wirusów, ale również bakterii. Baterie umywalkowe, które działają z czujnikiem ruchu, to nie jedyna opcja, z jakiej można korzystać w salonach kąpielowych, aby zapewnić sobie optymalny komfort użytkowania. Bezdotykowe mogą być też baterie wannowe czy prysznicowe. Sprawdź szczegóły.

Jak działają baterie z czujnikiem ruchu?

Wystarczy podłożyć dłonie pod kran, aby bez konieczności dotyku zaczęła lecieć z niego woda. Taki system z czujnikiem ruchu działa na podczerwień. Z reguły wszystkie baterie bezdotykowe są wyposażone w termostat, dzięki któremu możliwe jest ustalenie stałej temperatury wody. Baterie działające bez dotyku działają też w określonym czasie. Oznacza to, że można ustawić strumień wody wedle indywidualnych preferencji. Dokładnie na tej samej zasadzie działa bateria wannowa czy prysznicowa. 

Bateria dezdotykowa – główne zalety 

Baterie bezdotykowe początkowo wykorzystywane były jedynie w miejscach użyteczności publicznej. Ich głównym walorem jest oczywiście to, że obsługa kranu odbywa się bez dotyku dłonią, co pozwala zapobiegać przenoszeniu groźnych wirusów czy bakterii. 

Czy tego rodzaju baterie umywalkowe są też konieczne w prywatnym domu? Jak najbardziej tak i warto montować je nie tylko w toalecie dla gości. 

Baterie z czujnikiem ruchu są po prostu wygodne. Nie trzeba za każdym razem ustawiać temperatury wody, nie ma konieczności dotykania kurków brudnymi dłońmi, dzięki czemu cały osprzęt pozostaje czysty. To istotne, jeśli musisz umyć ręce zabrudzone tłuszczem, farbą czy smarem. 

Ta innowacyjna technologia świetnie sprawdza się w przypadku najmłodszych domowników, dla których bateria bez dotyku jest naprawdę prosta w obsłudze, przecież wystarczy tylko podłożyć dłonie pod kran. 

Warto wspomnieć o jeszcze jednej, istotnej zalecie montażu właśnie takich baterii nie tylko w przestrzeniach publicznych, ale również w prywatnych nieruchomościach. Okazuje się, że baterie bezdotykowe pozwalają skutecznie oszczędzać wodę. Ograniczony czas uruchomienia strumienia bieżącej wody sprawia, że oszczędności z tytułu zużycia są znaczące i korzystnie wpływają nie tylko na generowanie oszczędności finansowych, ale zalety należy rozważać także w aspekcie ochrony środowiska i działań proekologicznych. 

Wybierz baterię bezdotykową do swojej łazienki 

Jeśli wiesz już, jak działa bateria łazienkowa z czujnikiem ruchu i poznałeś największe zalety jej działania, sprawdź również taką inwestycję pod względem finansowym. Okazuje się, że wzrastająca powszechność wykorzystywania tego rodzaju baterii sprawia, że ich cena wcale nie jest wysoka. Co więcej, na rynku dostępne są baterie bezdotykowe dosłownie na każdą kieszeń. Pamiętaj, że korzystając z baterii na podczerwień, będziesz też generować oszczędności z tytułu mniejszego zużycia wody, dlatego taka inwestycja bardzo szybko się zwróci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here